cod.elk.pl - miejsce, w którym zyskasz popularność!

Zostaw nam wiadomość...

Taśmy żywiczne - kto z nich korzysta?

Emilia Kalinowska 2022-10-26 0 komentarzy
Taśmy żywiczne - kto z nich korzysta?

Do produkcji taśm żywicznych wykorzystano materiały, które odnajdują się w trudnych warunkach. Nie niszczą się pod wpływem działania wilgoci ani wysokich temperatur, co sprawia, że mogą być używane na zewnątrz. Niekiedy są wykorzystywane do zadruku etykiet tekturowych, foliowych i papierowych, ponieważ odznaczają się nienaganną jakością. Firmą zajmującą się ich sprzedażą jest Novacode. Oferuje ona taśmy żywiczne w atrakcyjnych cenach, które sprawdzają się w przemyśle i wielu innych branżach. Doskonale przylegają do różnych powierzchni i mogą być zadrukowywane zgodnie z preferencjami nabywców. Najczęściej są nimi przedsiębiorcy chcący tworzyć estetyczne etykiety kosmetyków, napojów czy żywności.

Pomagają one wyróżniać produkty na sklepowych półkach, co niejednokrotnie przekłada się na większą sprzedaż. Produkty te nie niszczą się na skutek częstego użytkowania i są niepodatne na przedzieranie. Można nanosić na nie nazwę prowadzonej działalności, kod kreskowy, informacje o składzie wyrobu oraz datę przydatności do spożycia. Do ich zalet zalicza się niepodatność na ścieranie oraz odporność na działanie substancji chemicznych. Wszystkie taśmy zaprezentowane w katalogu mają niezbędne certyfikaty, potwierdzające ich jakość.

Taśmy na bazie żywicy są produkowane z PP, PET, PVC oraz PE, nieco rzadziej z papieru powlekanego. Są wybierane przez przedsiębiorców chcących zrezygnować z ich woskowych odpowiedników. Znajdują zastosowanie w przypadku wydruków o dużej rozdzielczości i współpracują z drukarkami termotransferowymi. Przydają się w branży motoryzacyjnej, elektromechanicznej oraz w przemyśle. Niektóre z nich zawierają domieszki wosku, sprawdzającego się podczas nadruków na kartonach oraz papierze.

Skomentuj wpis