cod.elk.pl - miejsce, w którym zyskasz popularność!

Zostaw nam wiadomość...

Przepływomierz sprężonego powietrza i gazu

Marek Czerwiński 2018-12-19 0 komentarzy
Przepływomierz sprężonego powietrza i gazu

Spójny system dostarczania sprężonego powietrza na terenie zakładu przemysłowego, szczególnie w dobie Industry 4.0. powinien się odznaczać, oprócz niezawodnych rozwiązań projektowych oraz wydajnego sprzętu takiego jak sprężarki, również możliwością bieżącej kontroli i odczytów najważniejszych parametrów, które pozwalają na aktywne wprowadzanie zmian w celu optymalizacji funkcjonowania całego układu.

Jednym z takich urządzeń jest przepływomierz. Mechanizm pozwala na pomiar aktualnego ciśnienia, przepływu i temperatury sprężonego powietrza w instalacji, co pozwala na ustalenie jej faktycznej sprawności i generowanych kosztów.

Firma 7 bar w swoich realizacja stawia na przepływomierze od holenderskiego producenta Vp Instruments. Marka jest pionierem i liderem w tego typu technologiach dostępnych na rynku.

Produkty znane pod nazwą VP Flow Scop, to gwarancja wielu korzyści dla przedsiębiorcy. Dostarczane przez sprzęt informacje pozwalają ustalić sprawność oraz stopień zużycia sprężarek, jej efektywność, a także wskaźnik produkcji powietrza (stosunek pobieranej energii na 1 m3). Zdobyta w ten sposób wiedza pozwala na lepszą kontrolę nad cały systemem.

VP Flow Scop dP (do pomiaru powietrza osuszonego i nieosuszonego) oraz Vp Flow Scop M (do pomiary powietrza osuszonego) to zaawansowane mierniki, które dzięki wyjściu cyfrowemu, przystosowane są do funkcjonowania w środowisku Industry 4.0.. Dzięki temu instalacja sprężonego powietrza może zostać zintegrowana z innymi układami stosowanymi na terenie zakładu.

Skomentuj wpis