cod.elk.pl - miejsce, w którym zyskasz popularność!

Zostaw nam wiadomość...

Najlepsze okna plastikowe – na co zwrócić uwagę?

Jędrzej Kołodziej 2022-12-30 0 komentarzy
Najlepsze okna plastikowe – na co zwrócić uwagę?

Obecnie dużym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszą się okna plastikowe PCV. Nic w tym dziwnego, ponieważ są niedrogie i prezentują się estetycznie, pasują zarówno do domów urządzonych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Jak wybrać najlepszy produkt?

Na samym początku należy zaznaczyć, że profile okienne z polichlorku winylu występują w różnych wariantach, które różnią się właściwościami. Dobór odpowiedniego modelu zależy od miejsca zamieszkania i warunków tam panujących. Właściciele domów znajdujących się blisko ruchliwych ulic powinni zainwestować w egzemplarze mające wysoki współczynnik izolacyjności akustycznej, np. profile z Rw o wartości 40-45 dB. Natomiast w spokojnej, cichej okolicy wystarczą okna chroniące przed hałasem na poziomie 30-35 dB.

Kolejną ważną kwestią jest zabezpieczenie przed włamaniem. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wybrać profile o zwiększonej ochronie antywłamaniowej, podczas gdy w mieszkaniach w blokach można zamontować standardowe modele.

Na samym końcu należy zwrócić uwagę na izolacyjność. W budynkach energooszczędnych i pasywnych dobrze sprawdzą się okna o Uw na poziomie 0,9 W/(m2K). W domach zbudowanych w klasycznym budownictwie można pozwolić sobie na produkty o słabszych parametrach, jednak warto, aby były solidnie wykonane i szczelne.

Najlepsze okna PCV i PVC oferuje firma OKNOPLAST. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, pomoc w wyborze produktów, które spełnią wszystkie wymagania. Przedsiębiorstwo szybko realizuje zamówienia.

Skomentuj wpis