cod.elk.pl - miejsce, w którym zyskasz popularność!

Zostaw nam wiadomość...

Jąkanie u dzieci - jakie są metody leczenia?

Maciej Zieliński 2023-05-16 0 komentarzy
Jąkanie u dzieci - jakie są metody leczenia?

Jąkanie charakteryzuje się przede wszystkim powtarzaniem głosek, a także ich blokowaniem czy przeciąganiem. Zaburzenie mowy może wystąpić z różnych przyczyn, a do najczęstszych można zaliczyć nieumiejętność radzenia sobie ze stresem, a także zaburzenia w funkcjonowaniu układu oddechowego lub nerwowego. Trzeba pamiętać, że jąkanie nie minie samoistnie i należy wziąć udział w specjalnej terapii, by móc pozbyć się tego problemu. Gdy rodzic zauważy, że wraz z rozwojem mowy zaburzenie mowy pogłębia się, dziecko coraz częściej powtarza głoski, może zapoznać się z ofertą kursów zaprezentowanych na stronie jakanie.com.pl.

Jąkanie u dzieci utrudnia codzienne funkcjonowanie, a także sprawia, że dziecko, które boryka się z tym problemem, może być narażone na drwiny ze strony rówieśników. Między innymi z tego powodu terapię należy podjąć jak najwcześniej, by osiągnąć pozytywne skutki.

Co istotne, terapeuta przed rozpoczęciem leczenia zaburzenia mowy, zapoznaje się dokładnie z historią danego przypadku. W ten sposób może dopasować program terapii do indywidualnego pacjenta. W czasie trwania terapii należy pamiętać o motywacji i regularności w wykonywaniu ćwiczeń. Warto też powtarzać je w domu, by efekt osiągnąć szybciej. Wszystkie osoby biorące udział w terapii mogą też skorzystać z późniejszych konsultacji.

Skomentuj wpis