cod.elk.pl - miejsce, w którym zyskasz popularność!

Zostaw nam wiadomość...

Co powoduje powstawanie palca młotkowatego i kiedy konieczna jest operacja?

Filip Chmielewski 2023-07-04 0 komentarzy
Co powoduje powstawanie palca młotkowatego i kiedy konieczna jest operacja?

Źle dobrane obuwie może być powodem wielu dolegliwości, które z czasem mogą prowadzić do przykrych następstw. Dlatego cierpiąc na przykład z powodu okresowej sztywności i przykurczu palca u stopy, powinno się jak najwcześniej udać do specjalisty. Zalecona we wczesnym stadium choroby rehabilitacja i zmiana obuwia na wygodniejsze, dostosowane do kształtu stopy, może pozwoli uniknąć komplikacji i zabiegu operacyjnego.

Jeśli jednak zabieg taki jest konieczny, można skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z placówki z linku klinikapotocki.com. Jest to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, gdyż klinika mieści się w uroczym, zabytkowym pałacyku. Powstała, aby służyć okolicznym mieszkańcom, z czasem jednak rozwinęła działalność i obecnie świadczy usługi klientom z całej Polski i z zagranicy.

Placówka ta dysponuje ortopedami, którzy dobiorą metodę przeprowadzenia zabiegu i przeprowadzą operację palca młotkowatego zgodnie ze sztuką. Rozróżnia się takie deformacje palców jak:

  • miękka,
  • korektywna,
  • sztywna,
  • utrwalona,

dlatego też i metody operacyjne różnią się od siebie. W przypadku pierwszych dwóch zabieg wykonuje się z użyciem ścięgien zginaczy palców długiego lub krótkiego albo na tkankach miękkich, natomiast mając do czynienia z wadami sztywnymi i utrwalonymi operuje się palce w obrębie tkanek kostnych.

Bez względu na wybraną metodę osoba po zabiegu chodzi w specjalnym obuwiu pooperacyjnym przez 5 tygodni, a później może nosić obuwie dopasowane do stopy z szerokim i wysokim czubkiem, miękką podeszwą i obcasem nie wyższym niż 3 cm.

Skomentuj wpis