cod.elk.pl - miejsce, w którym zyskasz popularność!

Zostaw nam wiadomość...

Budowa i izolacja dachów zielonych

Jędrzej Kołodziej 2021-08-24 0 komentarzy
Budowa i izolacja dachów zielonych

Przed podjęciem współpracy z zakresu zaprojektowania oraz wykonania zielonego dachu warto zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami oraz opiniami klientów. Najlepiej wybrać firmę, która działa w branży od dłuższego czasu oraz zatrudnia doświadczonych i odpowiednio przeszkolonych pracowników. Należy pamiętać, że na wysoką cenę usługi wpływa przede wszystkim jakość zastosowanych materiałów, bowiem izolacja dachów zielonych wymaga położenia aż kilku różnych warstw, aby wszystko działało zgodnie z obowiązującymi standardami.

Śląska marka BUILDTECH od lat współpracuje z przedsiębiorcami oraz osobami prywatnymi i proponuje innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie budowa dachów zielonych wraz z odpowiednią izolacją. Firma podchodzi do każdej współpracy indywidualnie wraz z oszacowaniem kosztów i zaprojektowaniem dachu. Podczas wykonawstwa stosuje się m.in. paraizolację, izolację termiczną, membranę EPDM, matę drenażową oraz geowłókninę. Kolejna warstwa zielonego dachu to substrat i dopiero na nim zasadzana jest roślinność, która także musi zostać odpowiednio dopasowana do warunków panujących w danym regionie.

Dlaczego warto budować odwrócone dachy zielone?

Największą zaletą jest oczywiście pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Roślinność oczyszcza powietrze i produkuje tlen. Natomiast wśród korzyści dla użytkowników budynku można wymienić m.in. obniżone koszty eksploatacyjne obiektu, zyskanie dodatkowej przestrzeni do spędzania czasu oraz wytłumione hałasy dobiegające z zewnątrz.

Skomentuj wpis