cod.elk.pl - miejsce, w którym zyskasz popularność!

Zostaw nam wiadomość...

Jak zrobić delikatny makijaż oczu

Iga Lis 2018-12-19 0 komentarzy
Wpis

Styliści i kosmetyczki nie mają wątpliwości, że tą częścią wizerunku, która najbardziej przykuwa uwagę, są ładnie pokreślone oczy. Wbrew pozorom zrobienie idealnego make-upu tych niepowtarzalnych elementów twarzy wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wszyscy, którzy zastanawiają się, jak zrobić delikatny makijaż oczu, powinni wziąć pod uwagę, że zupełnie inne kolory pasują do blondynek, brunetek i właścicielek rudych kosmyków. Należy też uwzględnić barwę tęczówek, które mogą być brązowe, piwne, błękitne czy zielone. Najwięcej wskazówek można znaleźć na bellbox.pl.

Każdy makijaż należy zacząć od nałożenia na powieki dopasowanego podkładu i korektora, a także specjalnej bazy do cieni, dzięki której makijaż lepiej się utrzyma. Najlepiej nakładać je niedużym pędzelkiem. Warto też wziąć pod uwagę, że spojrzenie  podkreślają nie tylko kolory z palety, ale również eyeliner. Wystarczy namalować cienką linię wzdłuż rzęs od wewnętrznego kącika oka ku zewnętrznemu, by uzyskać najlepsze efekty. 

Kobiety o niebieskich oczach powinny postawić na ciepłe kolory - brązy i odcienie złota.  Właścicielkom zielonych tęczówek najbardziej pasuję kolory fioletowe, zielone, srebrne i różne odcienie beżu, z kolei brązowookie damy mają najwięcej możliwości wyboru. Mogą zdecydować się na praktycznie każdy kolor, choć najbardziej delikatne efekty uzyskają dzięki odcieniom brązu i kremu. Nie bez znaczenia jest też łączenie kolorów cieni. Na początku należy położyć odcień jaśniejszy (w wewnętrznym kąciku oka), a następnie ciemniejszy (bliżej zewnętrznego kącika). W ten prosty sposób można optycznie powiększyć oko. 

Skomentuj wpis