Get Adobe Flash player

Artykuły

Fundacja Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej i Bariatrycznej w Ełku

 

Fundacja Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej i Bariatrycznej w Ełku zaprasza mieszkańców Ełku oraz Powiatu Ełckiego do korzystania z porad i konsultacji udzielanych dla osób z problemem otyłości.

Projekty realizowane są dzięki finansowemu wsparciu z budżetu Miasta Ełku i Powiatu Ełckiego. Wyrażamy wdzięczność za otrzymane dotacje, dzięki którym mogą być realizowane nasze działania.

W Polsce nie istnieje plan przeciwdziałania otyłości. Osoba dotknięta zaburzeniami wagi nie wie do kogo ma się udać po pomoc i tak naprawdę pozostawiona jest sama sobie.

W związku z powyższym założeniem Fundacji jest stworzenie sprawnie funkcjonującego ośrodka leczenia otyłości oraz prowadzenie działań profilaktycznych poprzez udzielanie wsparcia i pomocy dla osób z otyłością, w szczególności operowanych lub przygotowywanych do takiej operacji.

Leczenie składa się z kilku elementów. Szansę powodzenia daje tylko połączenie wszystkich składowych. Niezbędna jest praca z całego zespołu specjalistów: psychologa, lekarza, dietetyka, rehabilitanta.

Sama dieta czy wyłącznie intensywny wysiłek fizyczny nie gwarantują powodzenia.

Odchudzanie zaczyna się w głowie dlatego tak ważna jest praca z psychologiem.

Praca z osobami z problemem otyłości polega na indywidualnych konsultacjach oraz zajęciach w grupie.

Celem spotkań jest utrwalanie zmian nawyków żywieniowych, zmienianie aktywności fizycznej, budowanie motywacji, wsparcia, wymiana doświadczeń. Od jedzenia można uzależnić się tak samo jak od innych środków. Sprawia ono przyjemność i pozwala zapomnieć o problemie, który nas gnębi. Uczymy radzenia sobie z reakcjami innych ludzi, rozróżniania stanu sytości od głodu, szukamy przyczyn nadwagi, uświadamiamy zachowania towarzyszące jedzeniu oraz dotychczasowe nawyki żywieniowe zmieniamy na zdrowszy styl życia.

Jeżeli masz problem z otyłością i potrzebujesz pomocy, zapraszamy na konsultacje z lekarzami zajmującymi się tym problemem.


Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości

(wymagane skierowanie od Lekarza Rodzinnego)

w Poradni Specjalistycznej w Ełku, ul. Konopnickiej 1

tel. (087) 610 84 17 begin_of_the_skype_highlighting              (087) 610 84 17      
stat4u